Wakacje w siodle 2018

Jeżeli myślisz, że jazda konna to wyłącznie jazda na lonży lub w zastępie - mylisz się bardzo. To Ci udowodnimy podczas Wakacji w siodle.

Ferie w siodle 2018

Zapraszamy dzieci i młodzież zarówno zaczynającą swą przygodę z końmi jak i tą jeżdżącą już konno na Ferie w siodle.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz i zapisz dziecko klikając w odpowiedni przycisk. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin wypoczynku

Zapoznaj się z regulaminem wypoczynku
(Wakacje w siodle, Ferie w siodle)Ferie w siodle

Ośrodek Koniczynka leży 18 km od morza, w przepięknych okolicach. Zimą to bajeczne i magiczne miejsce, w którym połączenie cudownych walorów przyrody i zimowej aury ze wspaniałą pasją, jaką jest jazda konna dadzą niezapomniane wspomnienia i przeżycia. Zapraszamy dzieci i młodzież zarówno zaczynającą swą przygodę z końmi jak i tą jeżdżącą już konno na Ferie w siodle do kameralnego ośrodka "Koniczynka" w Krępie Kaszubskiej.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy jazdy konnej i wychowawcy.

Dziesięcioletnie doświadczenie w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży powoduje, że trzeba by włożyć mnóstwo wysiłku, aby się u nas nudzić.

Atrakcyjne tereny, piękne konie, super zajęcia z p. Gosią i p. Grześkiem i wspaniała kuchnia p. Grześka sprawią, że na pewno zakochacie się w tym miejscu. Brzydka pogoda nie popsuje nam jazdy, bo zajęcia prowadzimy wtedy na hali.
Musicie jednak wiedzieć, że maksymalna liczba uczestników naszych ferii to 10 osób plus 2 wolontariuszki. Tak więc oprócz radości z faktu kameralności i indywidualnego podejścia podczas nauki jazdy konnej, trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Oprócz Ferii w siodle, dla mieszkających niedaleko Krępy Kaszubskiej, mamy super propozycję spędzania czasu na Półferiach w siodle. Różnica pomiędzy feriami a półferiami polega na tym, że jeździcie jedną godzinę konno i nie nocujecie u nas, a rodzice przywożą Was i odbierają między godziną 8 rano a 18 wieczorem. Poza tym wszystko tak samo - wyżywienie, gry, zabawy. Jest to też rozwiązanie problemów rodziców, którzy nie mieli by w czasie ferii możliwości zapewnienia opieki swym pociechom. Poza tym nie ma konieczności zapisywania się na cały turnus. Wystarczy dać nam znać dzień wcześniej. Pamiętać trzeba jednak, że liczba miejsc jest ograniczona i może się zdarzyć, że nie będzie wolnego miejsca jakiegoś dnia. Dlatego lepiej rezerwować sobie z góry kiedy chcecie przyjechać.

Turnusy:
Do wyboru dajemy Wam tygodniowe turnusy, z możliwością ich wyboru i dowolnego powielenia. Dla województwa pomorskiego startujemy już 29 stycznia 2018 r.

Wykaz terminów ferii w zależności od województw znajdziecie TUTAJ.

Dla pozostałych województw turnusy odbędą się w przypadku zapisania się minimum 3 uczestniczek.

Tak jak wcześniej napisaliśmy, można dowolnie wybierać pomiędzy turnusami lub łączyć je. Wszystko zależy od Waszych chęci i determinacji :).

Nocleg w domku. Do dyspozycji pięć pokoi - (dwa pokoje dwuosobowe, dwa trzyosobowe i jeden czteroosobowy).
Znajduje się tam też aneks kuchenny z dużą lodówką, czajnikiem bezprzewodowym i zlewozmywakiem. Tak więc konsumpcja kisieli murowana, a i na zupkę chińską nie raz się z pewnością natkniemy, ku rozpaczy p. Grześka :).

Każdy pokój pomalowany w miłe i ciepłe kolory, na ścianach obrazy o tematyce końskiej i kociej, bo jak wiadomo i koni i kotów u nas nie brakuje. Psów zresztą również - piąteczkę mamy.
Porządek w pokojach oczywiście jest obowiązkowy i kontrolowany. Permanentnie występujący bałagan w pokoju lub na łóżku kończy się "pilotem" wykonywanym przez p. Grześka i nie chodzi bynajmniej o latanie samolotem :). Kto miał, ten wie...
W domku do dyspozycji macie różne gry, m.in. karty, scrabble, warcaby i inne, czyli powrót do rozwoju "inteligencji" i szarych komórek.

Na terenie ośrodka jest WiFi zatem dostęp do Intenetu jest jak najbardziej możliwy (do max 20Mb/s), ale ze względu na liczne zajęcia z końmi, gry i zabawy oraz nieodpartą chęć pokazania Wam innych możliwości spędzania wolnego czasu, reglamentujemy go do niezbędnego minimum. To samo jeżeli chodzi o używanie urządzeń do korzystania z niego. Nie zabraniamy przywożenia laptopów, tabletów itp. itd, ale można z nich korzystać tylko w granicach rozsądku, które my określamy, z olbrzymią korzyścią dla Was. Bez tych urządzeń nudzić się nie będziecie.

W sanitariatach do dyspozycji macie cztery toalety niezależne, zamykane. W dwóch łazienkach cztery umywalki, cztery natryski oraz do użytku pralkę, oczywiście pod kontrolą p. Gosi. Jest bieżąca ciepła i zimna woda. Można będzie uprać zmoczone i zabrudzone skarpety, bryczesy czy swetry.

Wyżywieniem zajmuje się p. Grzesiek i nieskromnie można stwierdzić, że nic lepszego nie mogło Was spotkać. Przepyszne obiady dostosowane są do Waszych potrzeb a także wymagań - choć w tym względzie oczywiście przesadzać nie można. Zawsze można jednak liczyć, że p. Grzesiek zrobi ulubioną potrawę lub odwrotnie, nie zrobi znienawidzonej :) lub zmieni rodzaj np. surówki. A wszystko to w cudownych smakach. No i te słodkie niespodzianki... No ale skoro niespodzianki, to dowiecie się o nich, jak przyjedziecie :). Śniadania i kolacje każdy przygotowuje sobie sam z produktów, które Wam przygotujem p. Grzesiek . To Wy zatem decydujecie co zjecie i w jakim zestawieniu, jednak pod naszym czujnym okiem, aby nikomu nie zabrakło niczego a tym bardziej, żeby na pewno każdy zjadł odpowiednią ilość. Jeżeli pogoda pozwoli to z pewnością grzać się będziemy przy ognisku (gdy zbyt zimno nie będzie) z kiełbaskami lub grillować pod wiatą kiełbaski, szaszłyki i chleb.

Nocą można, przy sprzyjających warunkach doczekać się strachów lub nawet wypadów leśnych i pogoni za drugą grupą. A to we wspaniałych terenach i po naszych opowieściach o lokalnych legendach i podaniach :).

A teraz w skrócie:

Turnusy 1-tygodniowe:

 • I turnus – 29.01 – 03.02.2018 r.
 • II turnus – 04.01 – 10.02.2018 r.

Liczba uczestników:

max. 10

Minimalny wiek uczestnika:

9 lat

Nocleg

Barak: 5 pokoi - 2 pokoje dwuosobowe, 2 pokoje trzyosobowe, 1 pokój czteroosobowy, aneks kuchenny z lodówką i mikrofalówką, 2 łazienki (4 natryski, 4 umywalki, pralka), 4 toalety.

Wyżywienie

Śniadania i kolacje domowe - my przygotowujemy a dzieci same komponują z przygotownych przez nas produktów i sprzątają po sobie (kuchnia, łazienka).
Obiady przygotowywane na miejscu przez znanego z pysznych dań p. Grześka - wszystko eko z własnego ogródka i od lokalnych gospodarzy.

Atrakcje

 • całodzienny pobyt z końmi w pięknych okolicach
 • jazda dostosowana indywidualnie do poziomu zaawansowania jeźdźca (min. 1,5 h/dziennie*) prowadzona przez doświadczonych instruktorów
 • możliwość szybkiego nauczenia się jazdy konnej dla początkujących jeźdźców oraz spacery do lasu
 • wykłady na tematy końskie, m.in. o naturze konia i jak się z nim porozumiewać w jego języku
 • codzienne, wspólne karmienie koni, wypuszczanie na pastwisko, czyszczenie, siodłanie
 • pyszne, domowe jedzenie eko
 • każdy turnus kończą wewnętrzne zawody jeździeckie i końkursy :)
 • poza tym dużo super zabawy w wesołej atmosferze: ogniska, podchody nocne, gra w zbijaka, itd, itp... :)
*W zależności od zaawansowania. 1,5 godziny dotyczy jeżdżących conajmniej samodzielnie kłusem. W przypadku początkujących czas jazdy to min. 45 minut, lonża i samodzielny stęp - 1 godzina.

Płatności i rezerwacje

Koszt

 • 840 zł za turnus 1-tygodniowy

Dla uczestniczek poprzednich ferii w siodle promocyjna cena:

 • 790 zł za turnus 1-tygodniowy
Uwaga!!! W przypadku dofinansowania lub zwrotu kosztów Ferii w siodle przez zakład pracy (na podstawie wystawianych przez nas rachunków) promocji nie stosujemy i obowiązują ceny podstawowe.

Przypominamy, że wypoczynek realizowany jest w gospodarstwie agroturystycznym oraz, że nie jest rejestrowany (zgłaszany) w MEN (dawniej Kuratorium)!

Półferie w siodle - 65 zł za dzień od osoby.

Warunki zgłoszenia:

Wypełnienie formularza i wpłata zadatku 300 zł na konto:
Małgorzata Tuszyńska
Koniczynka
MBank
50 1140 2004 0000 3202 6153 3190

Terminy zgłoszeń i płatności

 • Rezerwacji dokonać można wypełniając formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 • Wypelnienie formularza potwierdzone zostanie na maila podanego w formularzu
 • Potwierdzenie zapisu na dany turnus wysyłane jest mailowo po dokonaniu wpłaty zadatku lub całości opłaty (również w ramach promocji).
 • Zadatek wstępny płatny w terminie 3 dni od daty wypełnienia/przekazania zgłoszenia*.
 • Pozostałą kwotę należy zapłacić najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem turnusu.

UWAGA! Rezygnacja może nastąpić w sytuacjach wyjątkowych i musi być potwierdzona pisemnie z wyraźnym uzasadnieniem. W przypadku rezygnacji zadatku nie zwracamy.

Prosimy o przemyślane zapisywanie dzieci na Ferie w Siodle - po dokładnym zapoznaniu się z naszą ofertą. Zachęcamy do osobistego obejrzenia Ośrodka przed zapisem dziecka.


Wszelkie rezerwacje i wypełnienie formularzy nie są sprzedażą zdalną.

Płatności prosimy dokonywać na konto:
Małgorzata Tuszyńska
Koniczynka
MBank
50 1140 2004 0000 3202 6153 3190
W tytule proszę wpisać: Ferie w Siodle 2018 - imię i nazwisko uczestnika