Wakacje w siodle 2018

Jeżeli myślisz, że jazda konna to wyłącznie jazda na lonży lub w zastępie - mylisz się bardzo. To Ci udowodnimy podczas Wakacji w siodle.

Ferie w siodle 2018

Zapraszamy dzieci i młodzież zarówno zaczynającą swą przygodę z końmi jak i tą jeżdżącą już konno na Ferie w siodle.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz i zapisz dziecko klikając w odpowiedni przycisk. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin wypoczynku

Zapoznaj się z regulaminem wypoczynku
(Wakacje w siodle, Ferie w siodle)Wakacje w siodle 2018 - już prawie 15 lat Wakacji w siodle w Koniczynce!

Zapraszamy dzieci i młodzież zaczynającą swą przygodę z końmi oraz jeżdżącą konno na eko Wakacje w Siodle do nas, czyli kameralnego ośrodka "Koniczynka" w Krępie Kaszubskiej, położonego wśród pięknych terenów Błękitnej Krainy i leżącej w niej Trasie Konnej - jednej z najdłuższych tras konnych w Polsce.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy jazdy konnej i wychowawcy.

Atrakcyjne tereny, piękne konie (obejrzyj film poniżej), cudowne jedzenie i wspaniała atmosfera sprawią, że na pewno zakochasz się w tym miejscu.

Jeżeli myślisz, że jazda konna to wyłącznie jazda na lonży lub w zastępie - mylisz się bardzo. To Ci udowodnimy. Przedsmak tego, co będziemy robić z końmi i na koniach pokazuje film zrobiony przez uczestniczki jednych z poprzednich wakacji w siodle (patrz poniżej).Tak to wygląda u tych bardziej zaawansowanych. Ale u nas nawet początkujący jeźdźcy będą mieli frajdę z jazdy na oklep czy zabaw z końmi. Na naszej facebookowej stronie (http://www.facebook.com/koniczynka.konie) możesz przejrzeć galerię zdjęć oraz zobaczyć zdjęcia zrobione przez uczestniczki. Zobaczysz jak piękna jest jazda konna i przebywanie z końmi. U nas nie tylko to zobaczysz ale przekonasz się o tym osobiście. Kameralne wakacje w siodle w Koniczynce pozwalają na indywidualną pracę z każdym uczestnikiem, ponieważ Was przyjmujemy dziesięcioro (z mieszkankami przyczep max. 15).

Jazdy praktycznie zawsze prowadzimy indywidualnie - nie w zastępie - oprócz nielicznych ćwiczeń, które takiej jazdy w zastępie wymagają. I to bez niepotrzebnego i irytującego szarpania za wodze i kopania piętami, co u nas zakazane bezwzględnie jest.

Bardziej zaawansowanych również skoków pouczymy by jeszcze więcej frajdy zaznali. Będą wiedzieli co to stacjonata czy okser. No i pewnie najfajniejsza część czyli wyjazdy w teren. To dla tych co wystarczająco zaawansowani będą, ale o tym zawsze pani Gosia i p. Instruktor decydować będą. Zdarza sie często, że początkujący tak szybkie postępy robią, że i oni teren, ku swej olbrzymiej radości, zaliczają.

Ale sama jazda to nie wszystko, pomimo tego, że czeka Was codziennie minimum 2 godziny* (półwakacjonistki - 1h) jazdy konnej... Myli się ten kto wyobraża sobie wakacje w Koniczynce jako jazdę na przygotowanym i podstawionym, gotowym do jazdy koniu. Nauczymy Cię czyszczenia, siodłania i obchodzenia się z koniem. U nas każdy sam przygotowuje sobie konia. Oczywiście początkującym pomagamy, cierpliwie tłumacząc co i jak, bo lubi to każdy koniarz prawdziwy.

A teraz "smaczek" wyjątkowy. Na uczestnika każdego czeka wyjątkowa atrakcja. Wyjątkowo, ponieważ jako jedyni na świecie ją realizujemy i to właśnie Wy możecie stać się jej częścią.

Night Fluo Horse Riding czyli nocna jazda przy świetle UV, ferii barw ze specjalnych świateł i efektów oraz przy dźwiękach muzyki.


Więcej zdjęć i filmiki znajdziecie na naszej facebookowej stronie (http://www.facebook.com/koniczynka.konie).
Night Fluo Horse Riding zrealizujemy na każdym turnusie Wakacji w siodle 2018. O szczegółach poinformujemy przy ognisku rozpoczynającym turnus.

To jeszcze nie wszystko z końmi związane. U nas przebywanie z końmi, uczenie się ich zachowań, potrzeb i szacunku to podstawa wakacji w siodle. Dlatego każdy będzie musiał uczestniczyć w tym co z kolei dla koni bardzo ważne poza jazdą - przygotowanie jedzenia i spania. Codzienne obowiązki z tym związane czyli poranne karmienie, wypuszczanie na pastwisko, czyszczenie i ścielenie boksów słomą, karmienie w obiad czy dawanie kolacji i to wszystko z zadawaniem owsa, jabłek, marchwii, wpuszczanie koni do boksów - czyli najwspanialsza część obowiązków, a wręcz największa przyjemność, poza jazdą konną.

Podział na grupy robimy zawsze by kłótni nie było o to, kto przy koniach ma być. A grupy to dwie zawsze będą i zamieniające się obowiązkami codziennie. Jednego dnia pierwsza grupa, końską zwana, właśnie zabiegami wyżej wspomnianymi i lubianymi zajmować się będzie, podczas gdy druga, socjalną zwana, czystością w obiekcie zajmować się będzie. Do zadań socjalnej należeć będzie m.in. dbanie o czystość w pokojach, w lodówce, w aneksie kuchennym, łazience, toalecie i całym obejściu (wiata do spożywania posiłków). No i uwielbiane przez wszystkich mycie naczyń po posiłkach :). Czyż nie wspaniałe? Pocieszeniem jednak niech będzie fakt, że na drugi dzień zamiana ról następuje i Ci, którym socjalnym wyszło poprzedniego dnia być, teraz końmi zajmować się będą, a końscy socjalkę przejąć zmuszeni będą. I tak co dzień zmiana :).

Porządku w pokojach pilnować będziemy ze szczególnym wglądem na to przez pana Grześka, który bałaganu na łóżkach nie lubi i czas zawsze po upomnieniu daje odpowiedni na sprzątnięcie. Gdyby jednak czasu niektórym nie starczyło, co zdarzało się już w przeszłości - pilot gwarantowany. Kto nie wie co to, niech rodziców lub kolegów zapyta :). Zabaw pod Wiatą Simona nie zabraknie z pewnością (z p. Grześkiem na pierwszym planie :) ). Poniżej możecie zobaczyć wiatę, w którj można nie tylko słuchać wykładów ale i oglądać filmy i bawić się. Tak samo jak przy Waszym domku, a także kilka przykładowych zdjęć z pokoi i łazienek.

Wasz domek na czas wakacji

Widok od strony stajni

Widok z boku

Pokój trzysosobowy

Korytarz modułu

Łazienka różowa

Natrysk

Taras przed domkiem

Wiata - tutaj jemy, oglądamy filmy i bawimy się


Z końskimi sprawami jednak nie koniec... Ważne by koniarz każdy budowę tego na czym jeździ i czego używa znał. Poznacie więc szczegóły budowy siodła i ogłowia. Wykładów i opowieści na tematy końskie również nie zabraknie, a i wstęp do metod naturalnych pani Gosia objaśni.

Gdyby ktoś pomyślał, że o nudę się otrze, to z błędu go wyprowadzić musimy. Nawet brzydką pogodę do zabaw wykorzystać możemy, tym bardziej, że halę mamy i tam jazdy w takową odbywać się będą. Oprócz zabaw w błocie, wojnę balonową robimy w grupach walcząc z balonami wodą napełnionymi. A skoro o hali mowa, to gry w badmintona murowane, o zbijaku nie zapominając wieczorową i prawie nocną porą. Noooc! Właśnie nocą wrażenia czekać Was mogą straaaasznie ciekawe, gdyż straszenia nocne podobno w Krępie uskuteczniane są. Warto przecież też o prawdopodobnie najlepszych i najstraszniejszych podchodach nocnych wspomnieć po lasach, przy kukurydzy polach w pogoni za grupą uciekającą lub wspólnie, na strachy się narażając, a może i na coś więcej natykając... Ale to osobiście sprawdzić trzeba albo poprzednich uczestników zapytać.

A może na nocno-wczesnoporanne wypady w teren o godzinie 3-4 rano zabierze Was pani Gosia by wschód słońca obejrzeć? Czyż nie wspaniałe by na taki zaszczyt zasłużyć? :)

Opowieści zresztą różnych też się nasłuchacie z pewnością od pana Grześka, który przy ognisku rozmawiać lubi. Ogniska z rozmaitościami patykowymi, czyli coś na ząb z dymu (kiełbasy i chlebki oraz pianki), lubimy bardzo i gdy tylko pogoda pozwala, to rozpalamy. W niepogodę częste grille uskuteczniamy pod wiatą byście szaszłyków skosztowali własnorobionych pod okiem pana Grześka lub placków z cukinii. Aż się smacznie zrobiło... Tak też być musi. Wspaniała kuchnia EKO pana Grześka - chwalona przez wszystkich obozowiczów (i nie tylko) ze słodkimi niespodziankami deserowymi w postaci drożdżówek czy ciast własnopieczonych musi zrobić wrażenie na największym nawet niejadku. Obiady przepyszne, na które wpływ macie również, wspólnie menu pomagając ustalić. Śniadania i kolacje z przygotowanych przez grupę socjalną produktów sami robicie pod bacznym okiem pani Gosi i pana Grześka, by czasem, przez roztargnienie oczywiście, o posiłku sensownym ktoś nie zapomniał :).

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie, przecież nie opisaliśmy Wam naszych psów, kotów i wielu innych atrakcji. To musicie zobaczyć sami osobiście. A czekają na Was wspaniałe i spokojne koniki: Stępek, Warka, Bayga, Riwiera, Persja, La Kres i inni.

A teraz w skrócie:

Turnusy 2-tygodniowe:

 • I turnus – 24.06 – 07.07.2018 r.
 • II turnus – 08.07 – 21.07.2018 r.
 • III turnus – 22.07 – 04.08.2018 r.
 • IV turnus – 05.08 – 18.08.2018 r.

Turnus 1-tygodniowy:

 • V turnus - 19.08 - 25.08.2018 r.
 • VI turnus - 26.08 - 01.09.2018 r.

Liczba uczestników:

14

Minimalny wiek uczestnika:

9 lat

Nocleg

Domek - 5 pokoi w dwóch segmentach: 2 pokoje dwuosobowe - w jednym łóżko piętrowe w drugim dwa tapczany, 2 pokoje trzyosobowe - w każdym po jednym łóżku piętrowym i jednym tapczanie, 1 pokój czterosobowy z dwoma łóżkami piętrowymi, aneks kuchenny z lodówką w jednym segmencie i kuchnia w drugim segmencie, dwie łazienki (4 natryski, 4 umywalki, pralka), 4 toalety.
Rzut pokoi poniżej:


Pokój trzyosobowy

Korytarz jednego modułu (po lewej ankes kuchenny i toalety, po prawej pokoje, na wprost łazienka)

Łazienka - specjalnie dla Was różowa ;)

Jeden z natrysków

Wyżywienie

Śniadania i kolacje domowe - my przygotowujemy a dzieci same komponują z przygotownych przez nas produktów i sprzątają po sobie (kuchnia, łazienka).
Obiady przygotowywane na miejscu przez znanego z pysznych dań p. Grześka - wszystko eko z własnego ogródka i od lokalnych gospodarzy.

Atrakcje

 • całodzienny pobyt z końmi w pięknych okolicach
 • jazda dostosowana indywidualnie do poziomu zaawansowania jeźdźca (2 h/dziennie*) prowadzona przez doświadczonych instruktorów
 • możliwość szybkiego nauczenia się jazdy konnej dla początkujących jeźdźców oraz spacery do lasu
 • dla zaawansowanych jazdy skokowe lub ujeżdżeniowe na maneżu lub hali oraz wypady w teren
 • możliwość przygotowania do Brązowej Odznaki Jeździeckiej BOJ
 • wykłady na tematy końskie, m.in. o naturze konia i jak się z nim porozumiewać w jego języku
 • codzienne, wspólne karmienie koni, wypuszczanie na pastwisko, czyszczenie, siodłanie
 • pyszne, domowe jedzenie eko
 • wypady nad morze w gorące dni
 • każdy turnus kończą wewnętrzne zawody jeździeckie i końkursy :)
 • poza tym dużo super zabawy w wesołej atmosferze: ogniska, podchody nocne, gra w badmingtona, zbijaka, Mam talent, itd, itp... :)
*W zależności od zaawansowania. 2 godziny dotyczy jeżdżących conajmniej samodzielnie kłusem. W przypadku początkujących czas jazdy to min. 45 minut, lonża i samodzielny stęp - 1 godzina.

Płatności i rezerwacje

Koszt

 • 1.690 zł za turnus 2-tygodniowy
 • 890 zł za turnus 1-tygodniowy

Dla uczestniczek poprzednich wakacji w siodle promocyjna cena:

 • 1590 zł za turnus 2-tygodniowy
 • 840 zł za turnus 1-tygodniowy
Uwaga!!! W przypadku dofinansowania lub zwrotu kosztów Wakacji w siodle przez zakład pracy (na podstawie wystawianych przez nas rachunków) promocji nie stosujemy i obowiązują ceny podstawowe.

Przypominamy, że wypoczynek realizowany jest w gospodarstwie agroturystycznym!

Półwakacje w siodle - 75 zł za dzień od osoby.

Warunki zgłoszenia:

Wypełnienie formularza i wpłata zadatku 400 zł na konto:
Małgorzata Tuszyńska
Koniczynka
MBank
50 1140 2004 0000 3202 6153 3190

Terminy zgłoszeń i płatności

 • Rezerwacji dokonać można wypełniając formularz zgłoszeniowy TUTAJ
 • Wypelnienie formularza potwierdzone zostanie na maila podanego w formularzu
 • Potwierdzenie zapisu na dany turnus wysyłane jest mailowo po dokonaniu wpłaty zadatku lub całości opłaty (również w ramach promocji).
 • Zadatek wstępny płatny w terminie 3 dni od daty wypełnienia/przekazania zgłoszenia.
 • Pozostałą kwotę należy zapłacić najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem turnusu.

UWAGA! Rezygnacja może nastąpić w sytuacjach wyjątkowych i musi być potwierdzona pisemnie z wyraźnym uzasadnieniem. W przypadku rezygnacji zadatku nie zwracamy.

Prosimy o przemyślane zapisywanie dzieci na Wakacje w Siodle - po dokładnym zapoznaniu się z naszą ofertą. Zachęcamy do osobistego obejrzenia Ośrodka przed zapisem dziecka.


Wszelkie rezerwacje i wypełnienie formularzy nie są sprzedażą zdalną.

Płatności prosimy dokonywać na konto:
Małgorzata Tuszyńska
Koniczynka
MBank
50 1140 2004 0000 3202 6153 3190
W tytule proszę wpisać: Wakacje w Siodle 2018 - imię i nazwisko uczestnika