Hotel dla koni

Drewniana stajnia, pełne wyżywienie, kryta hala, maneż z przeszkodami, pastwiska, możliwy dostęp online 24h na dobę.Hotel dla koni

Doświadczenie

Od kilkunastu lat zajmujemy się końmi. Mamy doświadczenie nie tylko w podstawowej, stajennej opiece nad końmi, ale także w przygotowywaniu koni do jazdy i habituacji do hipoterapii.
Opieka nad koniem, to także zabiegi, zarówno higieniczne, ale także te bardziej skomplikowane, weterynaryjne. Wykonujemy odrobaczania, szczepienia, a także zastrzyki dożylne i domięśniowe w przypadkach nagłych.
Korzystamy z usług wyspecjalizowanych i doświadczonych weterynarzy.
Do werkowania i podkuwania koni przyjeżdża do nas specjalista podkuwacz-ortopeda.Oferujemy boksy w stajni drewnianej, w której znajduje się 10 boksów. Na stałe przebywa w niej 8 koni zrównoważonych i tworzących zgodne stado. Drewniana stajnia daje wiele korzyści zarówno koniom, jak i właścicielom, m.in.:niski poziom kurzu w powietrzu, zdrowsza atmosfera


Boksy dla koni

Posiadamy boksy o wymiarach 3mx3m (9m2).
Boksy wyposażone są w żłób, pojemnik z solą oraz wiadra na wodę.
Drzwi do boksów są również drewniane.
Obornik wyrzucany jest regularnie.

Karmienie

Oferujemy pełne, podstawowe żywienie koni.
Karmimy sianem, w zależności od pory roku: w sezonie pastwiskowym dwa razy dziennie, poza sezonem pastwiskowym trzy razy dziennie.
Owies zadajemy dwa razy dziennie, w zależności od wielkości konia i zaleceń właściciela, nie więcej jednak (w cenie boksu) niż 3 kg dziennie.
Dodatki paszowe, suplementy, odżywki itp. podajemy wyłącznie na życzenie i w dawkowaniu określonym przez klienta. Wszystkie dodatki muszą być dostarczone przez klienta.
Ścielimy słomą na bieżąco.
Korzystamy z siana i słomy zwijanych w okrągłe baloty.

Pastwiskowanie

Na życzenie wypuszczamy konie na pastwiska (w sezonie pastwiskowym), w cenie najmu boksu. Wypuszczanie zależne jest od pogody oraz innych warunków związanych z użytkowaniem koni i terenu ośrodka. Decyduje właściciel ośrodka.

Siodlarnia

W cenie najmu jest korzystanie z siodlarni - do dyspozycji dajemy wieszaki na siodło i ogłowie.
Dla chętnych udostępniamy także szafkę na ubrania za dodatkową opłatą.

Padok/maneż i hala

W cenie najmu dajemy możliwość korzystania z padoku/maneżu (45m x 50m) z przeszkodami oraz krytej hali (25m x 10m). Korzystanie po zmroku wymaga dodatkowej opłaty (prąd).
Terminy korzystania z tej infrastruktuy muszą być uzgadniane z właścicielem ośrodka.


Monitoring

Stajnia, siodlarnia oraz hala są monitorowane. Posiadamy dostęp do kamer online 24h na dobę (również w nocy - podczerwień) z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu możemy obserwować konie i reagować najszybciej, jak to możliwe.
Na życzenie klienta możemy zamontować kamerę (przekazaną bądź opłaconą przez klienta) przy wynajętym boksie oraz podłączamy do infrastruktury sieciowej (prąd, router z dostępem do Internetu). Usługa ta podlega dodatkowej opłacie ryczałtowej.


Jeżdżenie konia

Oferujemy jeżdżenie bądź lonżowanie konia pod nieobecność właściciela. Koń jeżdżony jest przez doświadczonych jeźdźców. Usługa ta jest dodatkowo płatna.
Istnieje również rozwiązanie polegające na obniżeniu kosztów najmu boksu poprzez udostępnienie konia do jazd realizowanych przez właścicieli ośrodka (wymaga indywidualnych uzgodnień).Nie przyjmujemy:

 • koni chorych na choroby zakaźne
 • koni kontuzjowanych, z kontuzjami wymagającymi specjalnego wyposażenia dodatkowego
 • źrebnych klaczy
 • ogierów
 • wnętrów
 • koni bez paszportów

Cennik

Wynajem boksu - 450 zł miesięcznie

Usługi dodatkowe

 • korzystanie po zmroku z hali i padoku - 5 zł/h lub 30 zł/miesiąc
 • podłączenie i instalacja kamery* z dostępem online - 10 zł/miesiąc
 • zamykana szafka na ubrania - 50 zł/pół roku
 • jeżdżenie konia - 20 zł/h
 • karmienie dodatkami - do uzgodnienia
 • zabiegi pielęgnacyjne dodatkowe - do uzgodnienia

*kamerę dostarcza klient lub pomagamy w zakupie

Uwaga! Wystawiamy rachunki.

Nr konta:

Koniczynka
MBank
50 1140 2004 0000 3202 6153 3190